Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно з статтею 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу.
У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно
Система безоплатної правової допомоги врегульована Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 9 липня 2011 року.
Відповідно до Закону, ця допомога складається з двох взаємопов’язаних складових систем: безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та охоплює такі види правових послуг, як надання роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на її отримання мають не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є: органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи.
Безоплатну первинну правову допомогу можна отримати у громадських приймальнях, консультативних пунктах, які діють при місцевих державних адміністраціях; центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконавчих органах районних, міських рад; виїзних консультаційних пунктах для надання правової допомоги громадянам віддалених районів сільської місцевості; органах юстиції; центрах правової інформації та консультацій, створених при благодійних фондах, громадських організаціях, а також юридичних клініках, які створюються при юридичних факультетах вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
Жителі Чорнухинського району первинну правову допомогу можуть отримати в громадських приймальнях, створених при:
Чорнухинському районному управлінні юстиції, від якого працюють виїздні консультативні пункти на територіях сільських рад
Чорнухинській районній державній адміністрації
Управлінні праці та соціального захисту населення Чорнухинської РДА
Управлінні Пенсійного фонду у Чорнухинському районі
працює мобільний «соціальний офіс» територіального центру соціального обслуговування Чорнухинського району (надання соціальних послуг).
Безоплатна вторинна правова допомога – це також вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя та включає такі види правових послуг, як забезпечення захисту особи від обвинувачення, представництва особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.
Таку допомогу, на відміну від первинної, мають право отримувати лише окремі категорії осіб, визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»:
малозабезпечені особи та особи, віднесені до певних соціально вразливих груп (діти-сироти, ветерани війни, реабілітовані особи, інші категорії осіб), також особи, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, особи щодо яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та інше.
Суб'єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є: центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
Відповідно до Указу Президента України від 01.06.2012 № 374/2012 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» створено координаційний центр з надання правової допомоги.
Поштова адреса координаційного центру:
04053, Україна, м. Київ, вул. Артема, 73, офіс 312
Телефон: (044) 486-71-06
Телефон / факс: (044) 486-77-45
E-mail: info@legalaid.gov.ua
По кожному регіону створені регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Адреса регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області:
36020, Україна, м. Полтава, вул. Фрунзе, 37/40
Факс/Контактний телефон: (0532) 56-26-66
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:
0-800-213103
Електронна адреса: office.poltava@legalaid.gov.ua
Веб-сайт: http://poltava.legalaid.gov.ua/ua/
Регіональному центру підпорядковуються місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Чорнухинський район входить до юрисдикції Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Окрім Чорнухинського району до юрисдикції цього центру входять райони та міста: Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Оржицький, Пирятинський, Хорольський, м. Комсомольськ, м. Лубни, м. Миргород.
Адреса Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
37500, Україна, м. Лубни, вул. Радянська, 159
Факс/Контактний телефон: (05361) 61-120
Електронна адреса: lubny.poltava@legalaid.gov.ua